Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

KONTAKTY

Beami-Trade
Úzká 10
351 01 Františkovy Lázně
tel: +420 775 427 778
admin(a)beami-trade.cz

Vaše modely » IS-2
Upravené RC modely 1:16 IS-2

IS-2

Po bitvě u Kurska se ukázal sovětský 122mm kanon jako ideální zbraní pro ničení nově představených těžkých německých obrněnců. Sovětsští konstrůktéři tedy začali vyvíjet spolu s IS-1 prototyp, který by byl schopný tento kanon implementovat


Výsledkem byl IS-2, který byl díky velké palebné síle a silnému pancíři odpovědí sovětů na německé Panthery a Tigery. První bojovou zkouškou bylo dobývání Ukrajiny, kde se poprvé střetly s chloubou německých pancéřových divizí Tiger II. Dle záznamů jsou byl schopen sovětský velitel V. A. Udalov v bitvě u Sudoměře zničit se svým IS-2 hned dva královské tigery.


I přes některé své počáteční mouchy jako byla poruchová předovka, či nedostatečný pancíř, se po dotažení jednalo o velmi významný tank, který o celkovém počtu 3483 vyrobených kusů přispěl k rychlé porážce Německa v letech 1944-1945.

Více informací o tanku IS-2 na partnerském webu Panzernet.net

Československý IS-2 - Zdeněk Kočí

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ